Kiedy sprawdzi się gładź gipsowa?

Gładź gipsowa pozwala uzyskać równą, gładką i śnieżnobiałą powierzchnię ścian i sufitów. Sprawdzi się zarówno w przypadku nowych, jak i remontowanych pomieszczeniach.

Gładź gipsowa przeznaczona jest do przygotowywania ścian i sufitów wewnątrz budynków przed malowaniem, tapetowaniem. Może być również stosowana do renowacji starych tynków oraz wykańczania powierzchni okładzin z płyt gipsowo-kartonowych.

Sposób na gładkie ściany

Gładź gipsowa to produkt służący do dekoracyjnego wygładzania powierzchni ścian i sufitów. Nakładana jest na powierzchnie cienką warstwą – zazwyczaj jej grubość nie przekracza 3 mm. Nie powinna być więc stosowana jako materiał do niwelowania większych nierówności. Aby ukryć niewielkie mankamenty ścian można stosować gładź nakładaną w kilku warstwach. Każda kolejna warstwa powinna być jednak cieńsza od poprzedniej) i nanoszona po wyschnięciu poprzedniej.
Gładzi gipsowej najczęściej używa się w celu wyrównania chropowatych tynków cementowych, cementowo-wapiennych, a także wapiennych i gipsowych.

Gładź gipsowa – sposób na nowy stary tynk

Gładź sprawdzi się nie tylko podczas wykańczania nowych budynków, ale również remontowanych. Może nam posłużyć do renowacji ścian jako ostateczna warstwa, w celu uzyskania estetycznych, gładkich powierzchni. Gładź gipsowa to również dobry wybór, gdy chcemy ukryć niedoróbki tynkarskie.

Gładź na okładzinie z płyt g-k

Gładź jest chętnie stosowana również w celu ujednolicenia powierzchni z płyt gipsowo-kartonowych – np. suchych tynków czy zabudowy skosów poddasza. Pozwala ukryć niezbyt dobrze wykończone połączenia poszczególnych płyt. Spoiny wykonywane na połączeniach często nie są bowiem zlicowane z powierzchnią płyt. Cienka warstwa gładzi wyrówna okładzinę na całej powierzchni.

Przeczytaj także: 


► Gładź gipsowa w użyciu – jak ją nakładać
► Sposoby na gładkie ściany – tynk i gładź