Jaka kielnia do murowania na cienką spoinę?

 

Zaprawa do cienkich spoin wymaga użycia odpowiedniej kielni. Tylko kielnia do cienkich spoin  umożliwia precyzyjne wykonanie prac murarskich, pozwala skrócić czas wznoszenia murów oraz uzyskać właściwą grubość spoiny (do 3 mm). Dzięki zastosowani odpowiedniej kielni możemy też zoptymalizować zużycie zaprawy cienkowarstwowej. Będzie ona bowiem nakładana warstwą nie grubszą niż jest to wymagane. 

Do murowania ścian na zaprawę do cienkich spoin nie należy używać innych narzędzi, niż kielnia do cienkich spoin (niedopuszczalne jest np. stosowanie grzebieni do glazury). 
Kielnia do cienkich spoin ma odpowiednio wyprofilowane zęby, umożliwiające nanoszenie zaprawy warstwą o wymaganej grubości, nie przekraczającej 3 mm. Szerokość kielni do cienkich spoin należy dobrać do szerokości murowanych elementów. W przypadku produktów Solbet do wyboru mamy kielnie o szerokości 6, 8, 10, 12, 18, 24, 30, 36 oraz 42 cm. Dzięki dostosowaniu szerokości kielni do szerokości bloczków zaprawa cienkowarstwowa rozprowadzana jest równomiernie na całej powierzchni murowanego materiału. Nie kapie po bokach, wymurowana ściana pozostaje więc czysta.

Co oprócz kielni?

Podczas murowania ścian z betonu komórkowego na cienkie spoiny przyda się również:

  • paca – do szlifowania drobnych nierówności górnej powierzchni bloczków o klasie gęstości 350 i 500;

  • strug – przeznaczony do szlifowania drobnych nierówności górnej powierzchni warstw bloczków z betonu komórkowego o klasie gęstości 600 i 700;

  • piła widiowa – do ręcznego docinania bloczków z betonu komórkowego;

  • mieszadło – umożliwia prawidłowe rozrobienie zaprawy cienkowarstwowej, nie powodując napowietrzenia mieszanki.

Przeczytaj także: 

► 
Murowanie na cienką spoinę w 10 krokach
► Co można murować na cienkie spoiny?